Поставяте сушените сливи и плодове в разтвор от калвадос и ябълковия сок и оставяте 1 до 2 часа да се напоят. Ако не поемат всичката течност то я отлейте в отделен съд и я оставете настрана.
Ябълките и крушите се измиват, обелват, нарязват на четвъртинки и се почистват от семето.
Гъската се натрива със сол и пипер.
Плодовете се смесват с вътрешностите от гъската, като след това я напълвате с получената смес и зашивате отвора.
Гъската се поставя с гърдите надолу върху скарата на студената печка, като отдолу се поставя дълбока тавичка. Нагласявате градусите на 160.
След 45 минути изсипвате мазнината от тавичката в отделна съдинка, сипвате чаша гореща вода в тавичката и пъхате обратно.
След още един час, повтаряте процедурата, като мазнината изсипвате в отделен съд, различен от първия. Общо три пъти трябва да изпразните тавичката и отделите мазнината в различни съдове, които трябва да се държат възможно на най-студено място.
След три часа гъската се обръща по гръб и се пече още час и половина. Малко преди да я извадите може да я напръскате със ледено студена вода, което ще направи коричката много хрупкава и лъскава.
Млако преди да е готова гъската, вземате съдинките със сока и отстранявате мазнината, като останалия чист сок от печеното поставяте в отделен съд.
Изваждате гъската от фурната отстранявате конеца и поставяте плънката й в подходящо сито и оставяте да се отцеди, без да притискате съдържанието. Сосът, които се отцеди прибавяте в съдът със сока от печенето. Връщате гъската във изключената фурна, за да остане топла, докато леко сгъстите соса от сока на печенето и отцедения от плънката с помощта на брашно. Той в никакъв случай не трябва да бъде много плътен и гъст. Сервирате гъската в подходяща чиния, а сосът се поставя отделно в сосиера. За гарнитура може да използвате запечени картофки или друго по желание.